VERONICA L. – ROZRAZIL

Trvalky vynikající četnými klasy krásně modrých květů. Hodí se k výsadbě na skalky a zídky, na obruby a na záhony. Vesměs vyžadují propustnou hlinitopísčitou půdu a slunce. Množí se dělením a semenem.

Veronica rupestris hort. je 10 až 20 cm vysoká, skromná, poléhavá. Drobně olistěné výhony jsou v červnu až červenci ukončeny vztyčenými klasy temně ultramarinově modrých květů. Na podzim kvetou obvykle po druhé. V zahradách se pěstuje mnoho variet růžových a bílých.

Veronica spicata L. roste v pražském okolí na travnatých stráních s vápenitým podkladem. Má pýřitou, až 50 cm vysokou lodyhu a hustý hrozen fialovomodrých, bílých nebo růžových květů. Kvete v červnu až v srpnu. Hodí se na slunná místa skalek, strání nebo na obruby.

Veronica incana L. je 30 – 45 cm vysoká, se šedobílými listy a klasy fialově modrých květů. Hodí se na skalky, obruby a záhony.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>