Má mnoho druhů, domovem je většinou ve Středozemí. Pěstování je snadné, zvonky nejsou náročné ani na půdu, ani na polohu, stačí jim každá propustná půda v polostínu i na slunci. Nízké polštářovité druhy se hodí na skalky a květinové zídky, vyšší druhy jsou vhodné na záhony, do skupin a k řezu. Množí se snadno semenem z jara, ale lze je množit řízky a dělením.
Campanula carpatica JACQ. je domácí hlavně ve slovenských Karpatech. Bohatě kvete, bíle, světle modře nebo fialově v červnu až září a je velmi ozdobný.
Campanula pussila HAENKE je horský evropský druh; u nás roste na Slovensku (obr. 186). Je asi 10 cm vysoký, polštářovitý, kvete bíle a modře v červnu až srpnu.
Campanula glomerata L. je 30 – 80 cm vysoký domácí druh; květy temně modré nahloučené do strboulů rozkvétají v červnu až září. Má i fialově a bíle kvetoucí variety. Hodně odnožuje a vytváří rychle celý porost.
Campanula persicifolia L. – zvonek broskvolistý je 40 – 80 cm vysoký, kvete později, v červenci až srpnu, bledě modře. Lze ho upotřebit na větší výsadby a hodí se zejména k řezu.