Rovněž hliznatá rostlina s překrásně živě zbarvenými listy, pochází z Jižní Ameriky. Oddenkovité hlízy přezimujeme s kořenovými baly nebo v hrnkách v poloteplém skleníku, v březnu je očistíme a vysazujeme do 10 – 12cm hrnků, do směsi listovky, rašeliny, kompostní zeminy, písku a sekaného rašeliníku s kousky dřevěného uhlí a zapustíme do teplého záhonu. Po prokořenění se 1krát až 2krát přesadí do větších hrnků. Bohatě zaléváme a za slunečna postřikujeme, také přihnojujeme tekutým kravincem a lehce stínujeme. Vyspělé rostliny připravené k prodeji silnějším větráním otužujeme. Od poloviny září počneme na zbylých rostlinách zálivku omezovat a v říjnu je necháme pozvolna úplně zatáhnout. Množí se hlavně vegetativně mladými hlízkami při jarním čištění a vysazování matečných hlíz nebo také z postranních zakořenělých odnoží za vegetace, když povyrostly asi do 10 cm. Prodává se jako rostlina hrnková; u nás je méně žádaná. Z druhů se pěstují hlavně:
C. bicolor VENT. původem z Brazílie, má dlouze srdčitý list modrozelený s karmínově červenými a bělavými skvrnami. Bylo z něho vypěstěno mnoho pestrobarevných krásných variet (obr. 52).
C. humboldtii SCHOTT (syn. C. argyrites LEM.), pochází rovněž z Brazilie. Má menší tmavozelené stříbřitě skvrnité listy a hodí se hlavně pro květinové koše.