Veliká čeleď, čítající na 130 rodů, které mají přes 1200 druhů. Pocházejí většinou z tropického a subtropického pásma. Některých druhů s překrásným velkým listem se používá k výzdobě zimních zahrad, větších pokojů a v létě i parků.
Všechny druhy palem množíme výhradně semen, pouze rody Chamaedorea, Rhapis a Caryota se mohou množit také mladými odnožemi. Importovaná semena, u Chamaerops též z vlastní sklizně, vyséváme do jemně proseté škváry na množárenském záhoně nebo do misek i ve 3 vrstvách nad sebou. Podle síly osemení trvá klíčení 2 – 6 měsíců. Protože by za tuto dobu každá zemina zkysla, vyséváme do škváry. Ihned po vyklíčení vsazujeme semenáčky do hlubších a užších hrnků do staré listovky, přidáme ½ dílu rašeliny a písku a zapouštíme je do rašeliny na teplý skleníkový záhon nebo do teplého pařeniště, se spodní teplotou nejméně 20 °C a teplotou vzduchu 22 – 25 °C. Asi po 6 měsících semenáčky přesazujeme do větších hrnků se stejnou směsí zemin, s přídavkem dílu kompostní nebo pařeništní zeminy a zapouštíme je znovu do teplého záhonu skleníkového nebo pařeništního. Když rostliny řádně prokořenily a vytvářejí první normální listy, teprve semenáčky druhově třídíme a podle speciálních požadavků je dále ošetřujeme.
Podle tvaru listů rozdělujeme palmy na 2 základní skupiny:
a) Rody s listem vějířovitým: Chamaerops, Livistonia (Latania), Corypha, Rhapis, Sabal a Trachycarpus.
b) Rody s listem zpeřeným: Phoenix, Cocos, Howea (Kentia), Chamaedorea, Caryota, Areca. Ostatní rody jsou pro tržní pěstování bezvýznamné.