VYUŽITÍ SKLENÍKŮ

1. K výsevu semen přímo na police do volné půdy. Semena vyséváme do truhlíků, které stavíme na množárny, do teplých skleníků na normální i závěsné police.

2. Množení rostlin řízkováním nebo dělením na speciálně upravených záhonech zvaných množárny. Některé druhy, např. Ficus, vyžadují ve skleníku na množárně úpravu malého skleníku s vyšší teplotou i vlhkostí.

3. Ve skleníku na police přepichujeme semenáče do připravené půdy. Některé drobné a choulostivé květiny také přepichujeme do truhlíků, které umisťujeme na závěsné na závěsné police.

4. Skleníků používáme k normálnímu pěstování jednotlivých druhů květin. Ve sklenících rychlíme pravidelně cibulovité květiny, jako tulipány a hyacinty, letničky nebo dvouleté, např. pomněnky a levkoje, trvalky jako Astilbe a jiné, a konečně některé dřeviny, jako růže, šeřík a další.

5. Ve sklenících přezimujeme mnohé stále zelené rostliny při nízké teplotě 2 – 5 °C, jako Aralia, Evonymus, Aucuba apod.

6. Skleníků používáme k pěstování květin na semeno. Nutnost prostorové izolace vyžaduje, abychom každou odrůdu postavili do jednoho skleníku.

7. Musíme zajistit určitou plochu polic k uchování matečních rostlin jednotlivých kultur. Mnohdy lze využít částečně i ploch pod policemi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>