DSC_0624

VYUŽITÍ VOLNÉ PŮDY

Na pozemcích v blízkosti skleníků nebo mezi nimi pěstujeme letničky a dvouletky k výsadbě květinových záhonů, k řezu i na semeno a v některých závodech také trvalky. Na pozemku musíme pamatovat na plochy k výsevu a výsadbě kvetoucích letniček na řez a některé tržní skleníkové kultury.

Závody v blízkosti měst a hřbitovů musí mít vysázeny dostatečně velké plochy kvetoucích druhů (macešek, pomněnek a sedmikrás) k jarní a podzimní výsadbě hrobů a výsadbě květinových záhonů v parcích.

Ve volné půdě pěstujeme letničky, dvouletky a trvalky nejen k prodeji, ale také, zvláště v nejlepších závodech, na semeno.

Velikost semenářských dílců závisí hlavně na možnostech prostorové izolace. Velké plochy se musí věnovat pěstování trvalek na řez, neboť jsou velmi žádané v čerstvém stavu a pro vazačské práce.

Musíme pamatovat na záhony trvalek určených jako mateční materiál, k řízkování, množení, oddělky a dělení celých trsů. Podle jejich nároků jim volíme stanoviště, aby se co nejlépe vyvinuly.

Na záhony a pole vysazujeme také cibulovité rostliny, kterých používáme k řezu a současně také k množení cibulí. Současně s nimi sázíme rostliny hliznaté jako Canna, Begonia, k množení aj.

Největší plochy osazujeme některými skleníkovými květinami, jako jsou např. chryzantémy nebo hortensie, které zapouštíme na záhony i s hrnky nebo je volně vysadíme.

Na záhonech a ve volné půdě pamatujeme na plochu k pěstování a přípravě dřevin určených k rychlení, jako např. růže, šeříky.

V každém závodě pěstujícím pereny musíme zajistit plochy na střídání matečních rostlin trvalek, které musíme vždy za 4 – 5 roků vyjmout, očistit a znovu vysadit na čistý, nový a dobře připravený pozemek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>