PRIMULA KEWENSIS HORT.

Je nejméně známou primulí, ačkoliv by si zasloužila většího rozšíření. Doba pěstování je stejně dlouhá jako u Primula malacoides, kvete rovněž výhradně v zimě, a proto vyséváme v červnu. Barva květů je zlatožlutá, což je barva mezi hrnkovými primulemi vzácná, a proto tím větší je potřeba kvalitního semene.

Pěstujeme ji stejně jako druh Primula malacoides a ponecháváme až do podzimu v pařeništi. S příchodem prvních mrazů ji přeneseme do světlého skleníku, kde udržujeme teplotu kolem 6 – 8 °C. V době přenášení mívají rostliny již dobře nasazená poupata.

Je to kříženec mezi Primula floribunda WALL. a Primula verticillata DCSNE. a svými vlastnostmi dosud připomíná oba druhy. Vyžaduje ještě šlechtitelské péče, aby se některé její vlastnosti lépe ustálily a zlepšily.

Nasazování semene je dobré i bez umělého opylování. Přesto však uměle doopylujeme jemným vlasovým štětečkem. Semeno dozrává rychle, a proto sklízíme postupně s náležitou opatrností. Tak jako u ostatních primulí pečujeme o rychlé dosoušení a o pečlivé vyčištění sklizeného semene.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>