Vnitřní uspořádání závodu

Vnitřní uspořádání závodu je důležitým ekonomickým předpokladem úspěšné výroby. Záleží především ve správném poměru pařenišť, skleníků a záhonové plochy, na rozvedení vody a jejím opatřování, na správném rozmístění všech pomocných provozních místností a budov (kotelny, skladiště, skládky zemin, pracoven atd.), na správně zvoleném typu skleníků a jejich vybavení a na vybavení jednotky mechanizačními prostředky. V dnešní době se vyrábějí stále nová a lepší mechanizační i pomocná zařízení, např. secí strojky, výsevní rámy, zařízení pro odvoz zemin, balíčkovací stroje, sterilizátory půdy, předehřívače vody, automatické soupravy závlahové, stroje na obdělávání malých zahradnických ploch půdy atd.

Správné organizování vlastní práce je někdy velmi složité. Je třeba dodržovat zásadu jediného vedoucího, osobní odpovědnosti, socialistického odměňování práce, kolektivního řešení výrobních problémů a pracovat podle nových pracovních metod novátorů a zlepšovatelů.

Lidově demokratické Československo je zemí, kde jsou všechny předpoklady pro rozvoj květinářství. Stát jeho rozvoj podporuje nebývalou měrou. Je proto především na odborných pracovnících, aby vyvinuli veškeré úsilí ke stálému zlepšování výsledků v pěstování květin.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>