CRASSULA L. – TLUSTICE

Většinou vytrvalé, rychle rostoucí rostliny, nenáročné, neboť se daří v pokojích i při malé péči, domácí v jižní Africe. Množí se snadno listovými i osními řízky, které před sázením necháme zavadnout. Rostou poměrně rychle i ze semene. Zeminu milují jílovitohlinitou, s větší příměsí písku, nebo zeminu kompostní s pařeništní a pískem. Přezimují ve studeném skleníku při omezené zálivce. Pro tržní účely se pěstují nejčastěji druhy:

C. lactea AIT. (obr. 146) s bílými vonnými květy, rozkvétajícími od prosince do března, již je nutno k dosažení košatých rostlin v mládí dvakrát zaštipovat.

C. rubicunda hort. (syn. Rochea falcata DC., Crassula falcata WILD.) s květy živě červenými, v době letní; je polokeřovitá a dosahuje u starších rostlin výšky až 1 m.

C. lycopodioides LAM. (syn. C. imbricata AIT.), kvetoucí z jara a počátkem léta s květy žlutavými, drobně červeně tečkovanými. Je polokeřovitá a tvoří charakteristické, čtyřřadě krátce, drobně a hustě olistěné větévky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>