Hliznaté begonie jsou mnohostranně použitelné, a proto poptávka po kvalitním semeni je u nich stále značná.
Stejně jako u gloxinií se zde jasně rozlišují dvě období pěstování. Při pěstování na semeno lze vycházet buď z rostlin vypěstovaných ze semene, anebo z rostlin vypěstovaných z hlíz.
Rostliny vyséváme nejlépe kolem 10. ledna. Pokud možno nejdříve po vzejití přepichujeme pinsetou jednotlivé chomáčky do truhlíčků. Jakmile rostliny zesílí, přepichujeme je znovu asi počátkem května jednotlivě na vzdálenost 6 x 6 cm. Počátkem června vysazujeme do pařeniště do volné půdy na vzdálenost 25 x 20 cm. Během pěstování přihnojujeme draselnými hnojivy, nezaléváme příliš, aby se vytvářely správně vyvinuté hlízy a rostliny nadměrně nebujely v listech a květech. Nadbytek dusíku této kultuře škodí.
Opatrným omezováním zálivky necháme rostliny dobře zatáhnout a po odstranění nadzemní části hlízy pečlivě roztřídíme. Roztříděné hlízy skladujeme v dobře větraném skladišti a klademe je v únoru do vrstvy rašeliny na skleníkový záhon.
Po vyrašení sázíme rostliny do živné směsi s kyselejší reakcí do dosti velkých hrnků a dále je pěstujeme ve skleníku nebo v pařeništi až do doby nasazování květu. Po nasazení květu je řídce rozestavíme na skleníkovém záhonu a pečlivě vysazujeme k desinfikovaným hůlkám.
Opylujeme uměle. Pro opylení vybíráme plné květy prašníkové a opylujeme dobře vytvořené květy samičí. Přebytečné květy prašníkové odstraňujeme, aby zbytečně nevysilovaly semennou rostlinu. Od opylení do uzrání semene uplyne 4 – 6 týdnů. Semeno dozrává obvykle v druhé polovině listopadu.
Při opylování je třeba dbát náležité pečlivosti, aby příměs jiných odstínů téže barvy nepřekročila
5 %.
Sklizené semeno je velmi jemné, musí být pečlivě vyčištěno, dosušeno a pečlivě skladováno, aby nebylo poškozováno plísněmi.