Má většinou širší a kratší listy než Cordyline a oranžové kořeny. Roste asi v 90 druzích v pásmu tropickém a subtropickém, a proto je většina druhů teplodomých. Množí se hlavně semenem, které nejlépe v lednu vyséváme do misek do vřesovky. Velkou nestejnoměrnost klíčení odstraníme namočením semene těsně před vysetím na 12 hodin do 0,01 % roztoku některého stimulátoru (kyseliny alfa-naftyloctové apod.). Mladé semenáčky rozsázíme brzy do truhlíčků, odtud počátkem května do malých hrnků a zapustíme do teplého pařeniště, kde se rychleji vyvíjejí. Ve druhém až třetím roce získáváme pěkné prodejné rostliny.
V menším rozsahu se dají množit vrcholovými a kmenovými řízky. Přerostlé vysoké rostliny nejdříve zmladíme odnětím olistěného vrcholu tak, že se asi 10 cm pod listy kmínek do poloviny nařízne, do rány se vsune kousek dřevěného uhlí a místo se kolem dokola obalí rašeliníkem, který se udržuje stále vlhký. Rostliny umístíme v teplém skleníku. Jakmile začnou prorůstat kořeny mechový obal, odřízneme kmínek úplně, vsadíme zakořeněný vrchol do hrnku a zapustíme na teplý záhon skleníkový nebo pařeništní k rychlému dokořenění. Nejvhodnější doba k tomuto řízkování je únor až duben. Zbylé holé kmínky ve vlhkém a teplém prostředí obraší brzy postranními výhonky, které odřezáváme, jakmile dosáhly asi 7 – 8 listů, vsazujeme je do hrnků a stavíme do množárenské skříně nebo teplého pařeniště (teplota 22 – 25 °C) k zakořenění. Další možnost vegetativního množení rodů Dracaena a Cordyline je rozřezáváním kmínků na špalíčky délky asi 4 – 6 listových jizev. Špalíčky podélně rozpůlíme a klademe je velkým řezem dolů na množárenský teplý záhon do rašeliny pískem, kde asi za 4 – 6 týdnů zakoření a vyraší. Pak je rozsázíme do hrnků a pěstujeme dál jako ostatní mladé rostliny. Pestrolisté variety vyžadují více světla, aby neztratily pěkné barvy, a jsou také náročnější na teplo než zelenolisté.
D. deremensis N. E. BR. (obr. 55) má podélně bíle pruhovaný list a patří mezi nejhezčí a poměrně nejskromnější druhy, vhodné i do pokojů.
D. sanderiana hort. nemá listy přisedlé, nýbrž krátce řapíkaté, řidčeji rozestavené a žlutobíle pruhované. Nejlépe působí, vsadí-li se několik rostlin do jednoho hrnce.
D. fragans KER. GAWL. (syn. Aletris fragrans L.) (obr. 56) s širokými, leskle zelenými listy vydrží v teplých pokojích. Latnaté květy příjemně voní.
D. rumphii RGL. (syn. D. hookeriana C. KOCH.) s kožovitými, šťavnatě tmavozelenými listy je velmi otužilá a jedna z nejlepších pokojových rostlin.