Pro rané rychlení musí být cibule hyacintů uměle dozrávány. Vysazujeme je co nejdříve, neboť hyacinty potřebují k zakořenění dosti dlouhou dobu, a nezakoření-li dokonale, nedosáhneme požadovaných výsledků. Vysazujeme je proto již od poloviny srpna. Pro pozdější rychlení musí být výsadba ukončena do poloviny září. K výsadbě použijeme lehké, hodně písčité zeminy, neboť v propustných půdách probíhá zakořeňování mnohem rychleji a lépe než v půdách těžkých. Cibule se mají vysazovat do starších a vymytých hrnků. Nové hrnky máčíme před použitím delší dobu ve vodě. Jejich velikost je odvislá od odrůdy vysazovaných hyacintů. Miniaturní hyacinty vysazujeme do hrnků průměru 12 cm po 3 cibulích, kdežto normální dáváme po jedné cibuli do hrnků průměru 9 až 10 cm. Cibule se nesmějí vysazovat tak hluboko jako u tulipánů. Horní polovina má vyčnívat nad povrch půdy a celá cibule má být pevně usazena v hrnkách. I zde musíme pamatovat na záchytný okraj pro závlahovou vodu. Až do vlastního rychlení se vysazené cibule hyacintů zakládají stejně jako tulipány. Od výsadby do vlastního rychlení je nutno počítat se třemi měsíci.
K vlastnímu rychlení musí být cibule náležitě zakořeněny a mají mít již vyrašený alespoň 5 cm vysoký puk. Při rozebírání základu musíme být opatrní, abychom narašené puky nepoškodili. Po přenesení do skleníku je ošetřujeme stejným způsobem jako tulipány. Zaléváme jednotlivě a opatrně, aby při postříkání rostlin nezahnívaly květy. Stejně důsledně musíme dbát na zastínění skleníku, které ponecháváme až do doby, kdy se začínají oddělovat jednotlivé kvítky. Pro pozdější rychlení není vhodné brát cibule, které uměle dozrávaly, neboť ty dávají pak rostliny příliš vytáhlé. Preparované cibule mají být odrychleny nejpozději do 20. ledna, s rychlením nepreparovaných možno začít hned po vánocích. Jednotlivě je možno hyacinty rychlit i ve vodě. K tomu jsou zvlášť upravené skleněné nádoby tvaru válce s horní částí rozšířenou tak, aby cibule pěkně dosedla. Do nádoby se nalije vody jen tolik, aby bylo smočeno hlavně podpučí vložené cibule, z kterého vyraší kořeny vyživující pak květní stvol a listy.
Pro rané rychlení k vánocům se hodí z bílých odrůd „Inocence“ a „Arentine Arendsen“, ze žlutých – „Yellow Hammer“, z modrých – „Fürst Bismarck“, z červených – „Jan Bos“, z růžových – „Pink Pearl“, „Gerit van der Mey“ a „Mrs. Dames“.
Pro středně rané rychlení lze použít“ „Gertrude“ – růžově červená, „Marconi“ – růžová, „Princ Handrick“ – čistě žlutá, „Dr. Lieber“ a „Perle Brillant“ – modré.
K pozdě kvetoucím náleží „Queen of the Blues“ – kobaltově modrá, „King of the Blues“ – tmavě modrá, „Queen of the Pinks“ – něžně růžová, „Queen of the Whites“ – čistě bílá, „City of Haarlem“ – žlutá.
Rychlených hyacintů se používá jednak v hrnkách pro dekoraci pokojů a jednak pro úpravu květinových košů a misek. V menším měřítku se používá jednotlivých kvítků pro jemné vazačské práce.