KVĚTINOVÁ VÝZDOBA MÍSTNOSTI

K vazačským úkonům počítáme také květinové výzdoby veřejných i soukromých místností k různým slavnostním nebo i smutečním událostem. Používáme zpravidla rostlin otužilých, kterým neškodí změna vzduchu a světla a jež vydrží převoz i v době zimní. Z palem je to hlavně Chamaerops humilis a Ch. excelsa, Phoenix canariensis, z ostatních rostlin pak Evonymus Japonka, Yucca filamentosa, Dracaena indivisa, Aucuba Japonka, Aralia sieboldii, Viburnum tinus, Prunus laurocerasus var. serbica, Rhynchospermum odoratissimum apod. Z nižších rostlin jsou to hlavně Aspidistra, Asparagus, z kvetoucích pak hlavně Hortensia, Azalea indica, Clivia, Primula, Cyclamen apod. V místnostech se zpravidla vyplňují zelení rohy nebo se tvoří z rostlin skupiny před tribunami a kolem řečnických tribun. Vyšší rostliny se umisťují vždy do středu volné skupiny nebo ke stěne u skupiny boční a nižší rostliny pak se sestupným spádem kupředu a na okraje. Celá výzdoba se často doplňuje chvojovými girlandami nebo jemnějšími girlandami z asparagu. Stoly se zdobí květinovými vázami, jardinierami nebo jednotlivými hrnky.

Katafalky rámujeme zelenými rostlinami. Před katafalkem ponecháváme volný prostor pro vzpomínkové věnce. Celá květinová výzdoba u katafalků musí být vážná a přizpůsobena danému prostoru.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>