ASTER L. – HVĚZDNICE

Podzimní druhy aster jsou většinou vysoké; používá se jich do parků, na skupiny i k řezu, ačkoliv řezané dlouho nevydrží. Jsou neobyčejně vzdorné vůči podzimním mrazům a kvetou dlouho do zimy, kdy již všechny ostatní květiny mráz zničil. Nejsou náročné, daří se jim na slunci i v mírném polostínu.

Aster cordifolius L. je až 100 cm vysoká astra s velkými srdčitými spodními listy; kvete v září neobyčejně bohatě, jemně fialově.

Aster novae angliae L., je původem ze Severní Ameriky, je až 2 m vysoká trvalka; květní úbory uvnitř jsou žluté, vnější kvítky fialové, modřé až růžové; kvete v září až říjnu.

Aster novi belgii L. pochází ze Severní Ameriky, je 50 – 150 cm vysoká, s chlupatými lodyhami a listy. Kvete modře, variety bíle, fialově červeně nebo fialově modře, od září až do zámrazu. Řezané vydrží jen krátce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>